Intuice jako klíč k přežití topmanažera

Mezi vrcholovými manažery je mnohem více lidí s kvalitně rozvinutou intuicí, než mezi ezoteriky, třeba kartářkami nebo astrology. Jen mezi manažery se jí neříká channeling, vnuknutí, nebo hlas shůry. Většina leaderů ji popíše spíš jako pocit “z břicha”, jejich “čich” na příležitosti, nebo prostě jen “zkušenosti”. 

Intuice nejsou kouzla

Přesto je rozvinutá intuice na vrcholu potravního řetězce tou klíčovou složkou, která rozhoduje o vzestupu, nebo o čekání “pod hranicí” pro vyvolené. Samozřejmě nejde jen o intuici. Ve vrcholové lize umí rychle třídit a vyhodnocovat informace a rozhodovat se s neúplnými informacemi skoro každý. Většina má také více než slušnou emoční inteligenci a empatii. Proto je intuice tím, co často leží na tom pomyslném jazýčku vah – na cestě mezi elitu, nebo setrvání mimo vrcholový management.

Jen s kvalitně rozvinutou intuicí se může manažer rozhodnout pro spolupráci s těmi správnými lidmi. Dovede opustit trendy, které se v budoucnu rychle zlomí, i když teď stále rostou. Hlavně dokáže nevydávat energii na zbytečné projekty, které energii zpět nepřinesou. Intuice pracuje na podobném principu jako pocit – velmi rychle vyhodnotí velký objem informací, z nichž většina není na vědomé úrovni.

Čtěte také: Mluvte s týmem tak, aby vás milovali

Hledání pravdy v těle

To odpovídá skutečnosti, že je velmi náročné intuici kvalitně rozvinout a vytrénovat. Cesta začíná změnou celého mindsetu směrem k nehodnotícím uvědoměním, kterému se nejlépe blíží koučovací principy. S tím jde ruku v ruce vyvážení osobnostních sklonů a obranných mechanismů, které jsou provázány s emocemi. Tou poslední složkou bývá rozvíjení uvědomování pocitů vlastního těla na mnohem vyšší úroveň citlivosti. Už teď je vám jasné, že běžné školení soft skills je mimo tuto ligu.

Velmi pěkně to ilustruje silná vlna agilních přístupů a také ženských pojetí leadershipu. Tady se intuice dostává velmi silně ke slovu. Zároveň spousta z nás vnímá, že ženské pojetí leadershipu míří správným směrem, jen je často pouze pro ženy a o ženách. Intuici můžeme nejlépe rozvíjet vyváženě zároveň s kultivací vlastního mindsetu. Tedy rozum a intuice jako fungující propojení u emočně vyváženého leadera, muže nebo ženy. 

Na základě našich zkušeností s koučováním leaderů postupně finalizujeme ucelený výcvik. Tento výcvik zahrnuje postupnou kultivaci rozumového mindsetu, ale také praktické vedení k hlubšímu rozvoji emoční vyváženosti a rozvoji intuice i citlivosti těla. Všechno srozumitelným jazykem pro leadery a vedoucí týmů. Už teď nás můžete oslovit a my se vám rádi budeme věnovat s aplikací částí tohoto programu ve vaší firmě.  

Vítek.